printers4u.co.il

תיקון מדפסות - המדריך המלא לתקלות נפוצות


בין אם ברשותכם מדפסת חכמה או רגילה כולן סובלות מתקלות אשר נהיו נפוצות ואת חלקן גם אתם תוכלו לתקן בעוד באחרות תעזרו באיש מקצוע
 
מדפסות הן מצרך חיוני הן בבית הפרטי ובמיוחד במוסדות וארגונים ולכן ניתן למצוא כיום מגוון של מדפסות בטכנולוגיה מתקדמת ממדפסות חכמות דרך מדפסות משולבות ועוד, אשר מסוגלות להדפיס בצבעים אמיתיים לחלוטין, ברזולוציות גבוהות ביותר ובמהירויות אדירות. אך מה לעשות, גם מדפסות עלולות לסבול מתקלות ובעיות, לכן לפני שהנכם רצים להחליף מדפסת, להלן מספר תקלות נפוצות אפשריות בסוגי המדפסות השונים והדרך לבצע תיקון מדפסות יעיל ונכון.
 
תקלות נפוצות והדרכים לפתרונן

להלן מספר תקלות נפוצות במדפסות השונות והדרכים לפתור אותן:

תקלה 1:הדף לא נמשך אל תוך המדפסת וההדפסה אינה מתבצעת.
פתרון:נקו את איזור הגומיות במדפסת מלכלוך ואבק באמצעות מברשת צבע רכה ויבשה ובעזרת מטלית בד טבולה במים חמים, נקו את הגומיות עצמן. עתה הן יסתובבו ללא בעיה או התנגדות וימשכו את הדף פנימה להדפסה.

תקלה 2:הגדרה לא נכונה של דפים בהדפסה ולכן ההדפסה אינה מתבצעת.
פתרון:תקלה זו אופיינית למדפסות חכמות בלבד והדרך לפתור אותה הינה לבחור בתפריט הראשי במדפסת וללחוץ על הלשונית. לאחר מכן יש לבחור ב-Trayואז ללחוץ על Tray Sizeלהגדרת מגירת הדפים. בוחרים את גודל הדף הרצוי להדפסה ולוחצים על אישור. כעת המדפסת מוגדרת ספציפית לגודל הדף הרצוי להדפסה ולא תהיה בעיה. להדפסה בגודל דף אחר יש להגדיר זאת באותו אופן לגודל הדף הרצוי להדפסה.
תקלה 3:חומר פלסטי או דיו מתפורר בתוך המדפסת וגורם להדפסה מלוכלכת.

פתרון:באמצעות תרסיס לחץ אוויר או מפוח, יש לנקות את חלל המדפסת ביסודיות. לכלוך שהינו קשה ועיקש יותר יש לנקות בעזרת מברשת צבע יבשה. בסיום עברו על כל חלל המדפסת עם מטלית לחה להשלמת הניקוי.


תקלה 4:המדפסת לא סגורה כראוי ואינה מדפיסה.
פתרון:המדפסת מורכבת מאיזורים וחלקים רבים לכן במידה ונורית חיווי דלוקה ומודיעה על כך, יש לוודא כי דלת המדפסת סגורה כראוי. לאחר-מכן, וודאו כי המתפסים של החיישנים בדלתות נתפסו כראוי. במידה ומתפס דלת מסויים נשבר, ניתן להצמיד את הדלת למקומה המקורי בשימוש עם נייר הדבקה או איזולירבנד.

תקלה 5:המדפסת לא מזהה את הטונר או ראש הזרקת הדיו.
פתרון:תקלה זו נגרמת עקב הסיבות הבאות: הכנסה לא נכונה של הטונר או ראש הדיו אל התושבת, גמר חומר ההדפסה או אי הוצאת סרט המגן. במקרה כזה וודאו כי הסרתם את סרט המגן וכי ראש הדיו או הטונר "יושבים" כראוי על התושבת. במידה ועדיין ההדפסה אינה אפשרית, וודאו כי יש חומר הדפסה בדיו או הטונר ובמידה ולא, החליפו עם דיו למדפסות חדש ואשר מאושר ע"י היצרניות.

תקלה 6: הדף תקוע במכלול המדפסת ואינו יוצא.
פתרון:היו עדינים בהכנסת דף אל המדפסת שכן דף מקומט או גומיות מלוכלכות יכולות בהחלט לגרום לתקלה זו. לפתרון הבעיה, פתחו את כל דלתות המדפסת ועשו מעקב אחר מסלול הדף בתוך המדפסת. ברגע שתזהו את הדף פשוט משכו אותו בחוזקה והוציאו אותו ולהבא דאגו כי הדפים יהיו ישרים ולא מקומטים וכי הגומיות בתוך המדפסת יהיו נקיות.
 
באתר זה דאגנו לרכז עבורכם את מיטב אנשי המקצוע והמומחים בתחומי תיקון מדפסות, דיו למדפסות, מומחים למגוון מדפסות ביניהן מדפסות חכמות, מדפסות משולבות, מדפסות הזרקת דיו ועוד. לקבלת פרטים נוספים, עזרה וייעוץ וכמובן הצעות מחיר ייחודיות שלא תמצאו בשום אתר אחר, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו יחזרו אליכם במהרה.
 
במידה ואינכם בטוחים כיצד לתקן את המדפסת או חווים בעיות מסובכות יותר, רצוי לפנות לאיש מקצוע לפתירת התקלה בכדי שלא תגרמו לנזק חמור יותר28/02/2013    המאמר עודכן בתאריך 25/12/2013    printers4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר printers4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 printers4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדפסות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המדפסות
מחפשים מדפסת? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהתאם
אנחנו עובדים עם חנויות בכל רחבי הארץ - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!