printers4u.co.il

מחירון – טונרים וראשי דיו


האמת המרה היא שעלויות התחזוקה השותפת של מדפסות חדשות גבוהות ביותר. בדרך כלל עלות התחזוקה השנתית היא באותו סדר גודל כמו מחיר המדפסת עצמה. כל זאת כאמור לגבי מדפסות חדשות לגמרי, ובלי שהתחלנו לדבר על עלות תיקון מדפסות, החלפת חלקי חילוף מתבלים (פידר, מסיבי פלאסטיק ושאר חלקים נעים...)


כיוון שהמחירים לאותם המוצרים בדיוק יכולים לנוע בטווח של עשרות אחוזים, ניסינו לאסוף מחירים לדוגמא עבור ההוצאה העיקרית (מלבד אולי תיקון מדפסות, אבל זה כבר סיפור אחר...). טונרים וראשי דיו, בבקשה:

ראשי דיו שחור לבן

XEROX"מובילה" את הרשימה (במובן השלילי של המילה) במחירים הגבוהים ביותר- עד 250 (!) עבור ראש דיו מקורי, וכל זה שחור לבן.
שאר היצרניות הגדולות נוהגות ביתר צניעות. כך לדוגמא LEXMARKנמצאת אי שם במקום טוב באמצע, ומרבית הספקים מוכרים ראשי דיו (שחור לבן) של החברה בתג מחיר שנע בין 80-140 ₪.

לא בכדי HPוקנון השתלטו עם השנים על שוק המדפסות הביתיות, ובעיקר מדפסות משולבות לשימוש ביתי ומשרדי קטן-היקף. ראשי הדיו של החברות הללו הם הזולים ביותר מבין היצרניות הגדולות, כאשר ראש דיו של HPאו CANON(שוב, שחור לבן...) ניתן לעיתים לרכוש בפחות מ-60 שקלים.

עם זאת, אליה וקוץ בה- לפי תגובות צרכנים, ראשי הדיו של שתי החברות האחרונות מספיקים לכמות מופחתת (בכ-30-40%) מזו של המתחרות ה"יוקרתיות" יותר. ראו הוזהרתם.

ראשי דיו צבעוניים

כאן התמונה די דומה למה שתיארנו עבור האחים בשחור-לבן, אלא שהמחירים של כולם עולים בכ-50%. XEROXעדיין היקרה ביותר, וכאן המחיר יכול לעבור את ה-300 ₪, ואילו קנון ו-HPתדרושנה סביב ה-80 ₪ עבור ראש דיו צבעוני.

זיכרו כי הדפסה צבעוני הרבה יותר בזבזנית בדיו. עבור אותה כמות טקסט, בדרך כלל הצריכה גבוהה בשליש. אם ניקח בחשבון שלרוב הדפסה צבעונית כוללת גם תמונות רבות יותר (והדפסת תמונות "זוללת" לעיתים עד פי 10 יותר דיו מהדפסת טקסט...), מובן שהמחיר לעמוד הדפסה בראש דיו צבעוני הרבה יותר גבוהה.

טונר שחור לבן ללייזר

גם כאן HPוקנון משחקות סביב אותם המחירים- בין 300 לבין 500 ₪ לטונר. דווקא XEROXמפתיעה לטובה, וחלק מן הטונרים ניתן לרכוש אפילו בפחות מ-300 ₪.
כל המחירים הללו נכונים לגבי טונרים בסיסיים עבור מדפסות או מדפסות משולבות "ביתיות". מכונות צילום מקצועיות או מדפסות בנפחי עבודה גבוהים בדרך כלל דורשות טונרים מיוחדים עם תכולת אבקה גבוהה יותר, והמחירים עולים ב-50-100% בהתאם.

טונר צבעוני ללייזר

החדשות הטובות- המחירים לטונרים הצבעוניים כמעט זהים (גבוהים בכ-20-50 ₪) למחיר עבור הטונר השחור. החדשות הפחות טובות- "כלל הבזבזנות" שנתנו לגבי ראשי דיו (צבעוניים לעומת שחורים) תקף גם כאן- הדפסה צבעונית היא הרבה יותר בזבזנית מאשר הדפסה בשחור לבן (עד פי שלושה), והדפסת תמונות צורכה הרבה יותר מטקסט.
כפי שראיתם (והזהרנו בהתחלה) המחירים משתנים מאוד לפי הספק והיצרן.

כמה פעולות פשוטות יעזרו לכם לחסוך עוד טיפה בהוצאה הלא זניחה על דיו: הקפידו להחזיר טונרים/ראשי דיו ישנים למחזור (=זיכוי של כ-40 שקלים אצל מרבית הספקים), נסו לקנות במרוכז (אם כי אל תתעלמו מתאריך התפוגה של המוצרים הללו, כולם מוצרים מתכלים!!!), וכמובן, נסו להדפיס בשיקול דעת
 29/04/2012    printers4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר printers4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 printers4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדפסות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המדפסות
מחפשים מדפסת? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהתאם
אנחנו עובדים עם חנויות בכל רחבי הארץ - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!