printers4u.co.il

מדריך עלויות מדפסתהחלטתם בשעה טובה לקנות מדפסת- למשרד, לבית, להקל על הילדים... אפילו הצלחתם להבין קצת לגבי המפרט הטכני, ויחד עם מחיר המדפסת לבחור סוף סוף את הדגם הרצוי מתוך מאות מדפסות, מדפסות משולבות ושאר אמצעי הדפסה הקיימים בשוק. רק שאלה אחת קטנה לפני שמוציאים את כרטיס האשראי: יש לכם מושג כמה יעלה להחזיק את כל העסק?

כל זה מביא אותנו למסקנה הבלתי נמנעת- ניתן וצריך להעריך את כל העלויות "הקטנות" הללו עוד לפני שבוחרים מבין מגוון מדפסות פוטנציאליות. בפועל, ההערכה הזו לא כזו קשה, פשוט התייחסו לשלושת המרכיבים הבסיסיים של תחזוקת מדפסות:

1.      מחיר הדפסה לדף טקסט- מחושב לפי עלות הטונר/ראש דיו, חלקי כמות הדפים המספיקה עם הטונר. לצורך זה ניתן להשתמש בניסיון הפרטי שלכם (כמה חבילות דפים "גמרתם" על ראש דיו), או, במידה ומדובר לפני הקניה, בנתוני היצרן. שימו לב כי היצרנים נוטים "ליפות את המציאות"- החישובים הם לפי הגדרות ההדפסה החסכוניות ביותר, כאלה שיפיקו דף בלתי ניתן לקריאה בעליל. למען הסר ספק, כדאי להקטין את ה"אופטימיות" של נתוני היצרן על ידי הפחתת 20% מן הנתון.

כך לדוגמא אם HPמפרסמת נתון של כ-1000 דפים לראש דיו שחור לבן למדפסות הזרקת הדיו הביתיות שלה (כולל אגב מדפסות משולבות), ומחיר ראש הדיו הוא בסביבות ה-80 שקלים אצל מרבית הספקים בארץ, נקבל מחיר של 0.08 ₪ לדף. אלא שכפי שאמרנו כנראה שבפועל תדפיסו רק כ-800 (1000 פחות 20%) דפים, כך שהמחיר בפועל יהיה משהו כמו 10 אגורות לדף.

2.      מחיר הדפים- למרות שכיום מרבית המדפסות לשימוש ביתי ומשרדי כאחת משתמשות בדפי A4סטנדרטיים, חלקן חסכניות יותר בסעיף הזה מאשר אחרות. כך לדוגמא מדפסות עם אפשרות מובנית להדפסה דו"ץ, תעזורנה לכם לא רק לשמור על יערות הגשם בברזיל אלא גם על חשבון העו"ש בישראל.

כמובן שלא חייבים לקנות מדפסות יקרות מאוד בעלות אופציה להדפסה דו"ץ אוטומאטית- גם מדפסות משולבות לשימוש ביתי, ואפילו מדפסות הזרקת דיו פשוטות, כוללות לעיתים את הפונקציה "הדפסה דו"ץ ידנית"- המדפסת תבצע את העימוד אוטומטית, וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא להעביר את הדפים המודפסים מצידם האחד חזרה למגש ההזנה (לפי ההוראות שתופענה על המסך).

3.      תקלות צפויות- כאמור את העלות של תיקון מדפסות קשה יותר להעריך, וכמובן שמדובר בנתון הרבה יותר סטוכסטי (=תלוי ביד המקרה). עם זאת, במרבית הפורומים המקצועיים בנושא ניתן למצא "כמות תקלות ממוצעת ל-1000 דפי הדפסה" עבור מרבית המכשירים של היצרנים הגדולים בשוק. קחו בחשבון שעלות התיקון מתחילה מכ-200 ₪ (רק עבור בדיקת מעבדת תיקון מדפסות...), בלא קשר לסוג המכשיר (מדפסות או מדפסות משולבות), היצרן או סוג התקלה.

כלל אצבע טוב להערכה גסה: בדרך כלל עלות התחזוקה לשנה היא שוות ערך למחיר המדפסת (אלא אם כן מדובר על מדפסות משולבות, בהן מן הסתם המחיר עבור המכשיר עצמו גבוהה יותר). עם זאת, בחירה נבונה של המדפסת והגדרות הדפסה חסכוניות יכולות להוריד את ההוצאות השותפות בעד ל-25%. הדפסה נעימה29/04/2012    המאמר עודכן בתאריך 25/09/2012    printers4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר printers4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 printers4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדפסות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המדפסות
מחפשים מדפסת? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהתאם
אנחנו עובדים עם חנויות בכל רחבי הארץ - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!